0 0
Read Time:2 Minute, 29 Second

Wielu scenariuszy w życiu zdecydowanie nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nierzadko zdarza się, że na skutek nagłych wydarzeń musimy jak najszybciej zdobyć określoną sumę pieniędzy, by pokryć wszystkie potrzebne wydatki. Rozwiązaniem wydaje się kredyt lub pożyczka w banku, jednak problem pojawia się wtedy, kiedy już jesteśmy obciążeni jakimiś zobowiązaniami i borykamy się z ich terminową spłatą. Czy zatem nie możemy liczyć już na wsparcie finansowej? Wbrew pozorom nie – można rozejrzeć się za produktem, jakim jest pożyczka dla zadłużonych.

Pożyczka dla zadłużonych – kto może skorzystać?

Jak powszechnie wiadomo, w momencie, w którym staramy się o uzyskanie kredytu w banku, ten ma obowiązek zweryfikowania wszelkich danych na nasz temat. O tym, czy decyzja o przyznaniu pożyczki będzie pozytywna, decyduje między innymi raport z BIK, czyli z Biura Informacji Kredytowej. Weryfikowane jest także to, czy widniejemy w Krajowym Rejestrze Dłużników oraz czy posiadamy jakiekolwiek inne aktualne zobowiązania. Na tej podstawie bank zarówno zaakceptować, jak i odrzucić nasz wniosek.

Niestety w sytuacji, kiedy wpis o nas trafia o KRD lub też gdy nasza zdolność kredytowa jest niska, szansa na dostanie kredytu z banku jest praktycznie niemożliwa. W oczach instytucji nie jesteśmy wiarygodnym kredytobiorcą, w związku z czym nie zamierza ona podejmować ryzyka poprzez udzielenie nam wsparcia finansowego. Dlatego też powstał produkt, który nazywamy ogólnie pożyczkami dla zadłużonych: loando.pl/wpis/pozyczki-dla-zadluzonych. Zajmują się nimi firmy pozabankowe, w przypadku których formalności konieczne do spełnienia przy złożeniu wniosku są właściwie minimalne.

Jeśli zatem widniejesz w KRD, nie posiadasz wysokiej zdolności kredytowej, masz problem z terminową spłatą zobowiązań lub nałożonego komornika, możesz rozważyć właśnie taką pomoc.

Jak wziąć pożyczkę dla zadłużonych?

Pożyczka dla zadłużonych to dość prosta usługa, która często nie wymaga nawet od nas wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić wniosek, wpisując wszystkie potrzebne informacje, a następnie elektronicznie przesłać na wskazany przez firmę adres. Oprócz tego konieczne będzie przedstawienie kopii dowodu osobistego. Zdarza się, że firma pozabankowa będzie też wymagać symbolicznego przelewu o wysokości 1 grosza w celu zweryfikowania naszych danych. Bez problemu jednak znajdziemy również takie produkty, które nie wymagają tego kroku: http://www.swidnik.pl/chwilowki-dla-zadluzonych-bez-przelewania-grosza/.

Największą zaletą pożyczek pozabankowych jest z pewnością fakt, że pieniądze bardzo szybko trafiają na nasze konto, wobec czego nie musimy czekać nawet długich tygodni jak w przypadku banku. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że z reguły dotyczą one niewielkich sum, opiewających na kilka tysięcy. Jeśli zatem potrzebujemy większej kwoty, to rozwiązanie może się nie sprawdzić.

Oprócz tego należy pamiętać, żeby zawsze weryfikować firmę pozabankową przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Warto sprawdzić opinie na jej temat, doświadczenie, czas działania itd. W ten sposób będziemy mieli absolutną pewność, że wsparcie finansowe otrzymujemy od zaufanego i sprawdzonego podmiotu. Dodatkowo trzeba też zachować ostrożność – spłata jednego zobowiązania poprzez zaciągnięcie kolejnego może nie być najlepszym wyjściem. W ten sposób możemy wpaść w tzw. spiralę długów, z której trudno jest wyjść, szczególnie jeśli mamy kłopoty np. w wyniku utraty zatrudnienia. Dlatego też każdą decyzję o pożyczce należy dokładnie przemyśleć i przeanalizować pod kątem naszych aktualnych możliwości finansowych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
transakcje internetowe Previous post Płacenie kartą przez internet – wady i zalety
przelew Next post Jak możemy wysłać przelew, jeśli odbiorca nie ma konta w banku?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz