0 0
Read Time:2 Minute, 5 Second

Banki bardzo chętnie oferują interesujące kredyty zarówno hipoteczne, jak i gotówkowe. Możemy zauważyć to szczególnie we wszelkiego rodzaju reklamach, które często pojawiają się w telewizji, internecie czy radiu. Warto jednak pamiętać, że udzielany przez bank kredyt jest rodzajem pożyczki, który Ty jako kredytobiorca zobowiązujesz się spłacić w określonym terminie. Obecnie coraz częściej banki i instytucje bankowe chętniej udzielają kredytu osobom, które zdecydują się na jego wcześniejsze ubezpieczenie. Dowiedz się, czym jest ubezpieczenie kredytu i czy Ty jako kredytobiorca możesz zyskać, posiadając taką polisę. 

Ubezpieczenie kredytu – przydatne informacje

Ubezpieczenie to bardzo popularny produkt. W końcu ubezpieczamy swoje zdrowie, życie, dom samochód czy nawet wyjazd na zagraniczne wakacje. Mimo to ubezpieczenie kredytu nie cieszy się zbytnią popularnością i nie jest często wybierane przez klientów, oczywiście do czasu, kiedy bank sam zażąda od nas jego zakupu. Czym w takim razie jest ubezpieczenie kredytu?

Ubezpieczenie kredytu to polisa, która stanowi zabezpieczenie zarówno dla kredytobiorcy, jak i kredytodawcy (w tym przypadku jest nim bank) na wypadek wystąpienia sytuacji losowej, która mogłaby uniemożliwić klientowi banku spłatę należnych bankowi pieniędzy w terminie. Mogą to być na przykład poważne problemy finansowe zaistniałe w wyniku utraty pracy, poważnego uszczerbku na zdrowiu, który uniemożliwia wykonywanie pracy, pożaru, włamania czy nawet śmierci osoby ubezpieczonej. Dlatego też ubezpieczenie kredytu to produkt, który jest w stanie przynieść korzyści także rodzinie osoby ubezpieczonej. O korzyściach jakie daje ubezpieczenie kredytu więcej przeczytasz tutaj: loando.pl/wpis/ubezpieczenie-kredytu-gotowkowego-musisz-wiedziec.

Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe?

Nie istnieją przepisy prawne, które warunkowałyby konieczność wykupienia ubezpieczenia kredytu przez kredytobiorcę. Mimo to, banki coraz chętniej posiadają własne wytyczne w tej kwestii i proponują zakup takiego ubezpieczenia zwracając przy tym szczególną uwagę na korzyści płynące z jego posiadania, a dodatkowo oferują lepsze warunki kredytu dla osób, które zdecydują się na zawarcie takiej umowy. Warto mieć to na uwadze, decydując się np. na kredyt hipoteczny w danym banku. Równocześnie należy pamiętać o tym, że w razie odmowy zawarcia umowy ubezpieczenia kredytu bank może zażądać od kredytobiorcy innego zabezpieczenia.

Ubezpieczenie kredytu – jak działa?

Zatem w jaki sposób działa ubezpieczenie kredytu? Nie różni się on zbytnio od sposobu działania innych ubezpieczeń – jako osoba ubezpieczona płacisz określoną kwotę w sposób cykliczny (może to być co miesiąc, co rok lub z każdą ratą kredytu). Jeśli w tym czasie dojdzie do jednego ze zdarzeń losowych zawartych w umowie ubezpieczenia, które jednocześnie uniemożliwi regularną strefę kredytu, towarzystwo ubezpieczeniowe ma w tym momencie obowiązek pokryć wszelkie koszty oraz straty, które zostały wymienione w umowie ubezpieczenia. Dzięki temu bank jest w stanie odzyskać swoje pieniądze.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
nowy samochód Previous post Co to są pożyczki i czym jest rolowanie?
transakcje internetowe Next post Płacenie kartą przez internet – wady i zalety

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz