0 0
Read Time:1 Minute, 58 Second

Znalezienie pracy jeszcze podczas studiów to świetny sposób na zdobycie cennego doświadczenia i potencjalnie zarobienie dodatkowych pieniędzy. Jak się jednak okazuje, nie jest to takie proste – zwłaszcza jeśli studiujesz dziennie. Brak dyspozycyjności w pełnym wymiarze godzinowym jest przeszkodą dla części przedsiębiorców. Co więc zrobić, aby znaleźć pracę w czasie studiów?

Śledź konta swoich idealnych pracodawców w mediach społecznościowych

Twitter, Facebook czy Instagram to nieocenione źródła informacji na temat potencjalnych pracodawców. Warto przy nie tylko śledzić firmy, dla których chce się pracować, ale również obserwować osoby w nich zatrudnione. Często publikują one wiadomości o najbliższych działaniach przedsiębiorstwach lub osiągniętych sukcesach.

Co ważne, w mediach społecznościowych często pojawiają się również informacje o stażach oraz rekrutacjach prowadzonych przez firmy. To również świetne medium, aby szybko nawiązać kontakt z potencjalnym współpracownikiem. Działając w ten sposób, można być o krok do przodu przed potencjalnymi kontrkandydatem, co znacznie ułatwi rozmowę kwalifikacyjną.

Kliknij tutaj: Praca w Zamościu

Uczelniane biuro karier

Tego rodzaju instytucje działają na niemal każdej uczelni wyższej. Zatrudnione tam osoby są odpowiedzialne za pozyskiwanie ofert pracy, a następnie przedstawianie najlepszych kandydatów już bezpośrednio do firm, które szukają nowych pracowników. Co istotne, umieszczane na stronie biura karier oferty są zazwyczaj dopasowane do możliwości studentów – pod względem czasu, który mogą poświęcić na pracę oraz obecnego poziomu umiejętności.

W biurach kariery pojawiają się nie tylko konkretne propozycje pracy, ale również oferty staży i praktyk. Często za udział w nich nie jest przewidziane wynagrodzenie, co nie powinno jednak odstraszać studentów. Zdobyte w tym czasie doświadczenie będzie znacznie cenniejsze.

Targi pracy

Nic nie sprawdza się lepiej przy poszukiwaniu pracy niż osobiste poznanie pracowników danej firmy. Najlepszą okazją do tego są targi pracy. Te organizowane są regularnie niemal w każdym studenckim mieście. Mało tego, często przyjmują one jedynie branżowy charakter, co znacznie ułatwia dotarcie do odpowiednich osób.

Do udziału w targach pracy warto się odpowiednio przygotować. Warto mieć ze sobą wydrukowane CV oraz list motywacyjne – najlepiej w kilku egzemplarzach. Przyda się również wcześniejsze przestudiowanie listy uczestników. Ułatwi to zrobienie chociażby wstępne researchu na temat działalności konkretnego przedsiębiorca. Wiedza na temat ostatnich projektów, znacznie uwiarygadnia kandydata w oczach potencjalnego pracodawcy.

Aktualne ogłoszenia praca

To oczywiście nie wszystkie miejsca, w których należy szukać pracy podczas studiów dziennych. Warto również regularnie zaglądać na wszelkiego typu portale ogłoszeniowe oraz facebookowe grupy. Często pojawiają się na nich oferty skierowane głównie do studentów – zarówno tych studiujących dziennie, jak i tych zaocznych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Przyczepa rolnicza – czym się kierować przy jej wyborze?
Next post Odzież dla rolnika. Jaka powinna być i czym się charakteryzować?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz