0 0
Read Time:1 Minute, 22 Second

Spinki oraz półspinki do to elementy stosowane na szeroką skalę w maszynach i urządzeniach rolniczych i budowlanych. Służą do łączenia poszczególnych końców łańcuchów rolkowych. Od ich jakości zależy wydajność, sprawność i bezawaryjność działania sprzętu. Jak dokupić takie akcesoria? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę kupując spinki do łańcuchów rolkowych?

Na polskim rynku znajdziemy niewielu producentów tych akcesoriów. Mimo tego, że wybór jest niewielki warto jednak zwracać uwagę przede wszystkim na markę oraz jakość. Najlepiej jeśli będzie ona potwierdzona konkretnymi certyfikatami. Półspinki do łańcuchów rolkowych to produkty, które powinny wyróżniać się przede wszystkim wysoką jakością tworzywa z którego są wykonane.

Jeśli maszyna działa w trudnych warunkach lub dochodzi ryzyko zwiększonej wilgoci to warto wybrać te wykonane ze stali nierdzewnej. Są one zdecydowanie droższe, ale to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do maszyn regularnie wystawionych na ekspozycję środowiskową. Wysokiej jakości tworzywa stosowane w spinkach łańcuchów są gwarancją bezawaryjnej pracy łańcuchów rolkowych. Wpływają także na cichą pracę całej konstrukcji urządzenia. Nie warto więc oszczędzać na niskiej jakości elementach.

Jak dokupić spinki do łańcuchów rolkowych?

Spinki do łańcuchów rolkowych można zakupić bezpośrednio w sklepach stacjonarnych prowadzących sprzedaż akcesoriów do maszyn rolniczych i budowlanych. Z uwagi na możliwość bardzo precyzyjnego określenia wymiarów nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić te produkty również w internecie. Wystarczy znać wymiary podziałki oraz szerokość, a także typ spinki. Norma europejska reguluje pozostałe kwestie, więc znając podstawowe parametry można bez większego trudu nabyć odpowiedni produkt przeznaczony do konkretnego łańcucha rolkowego.

Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby wraz ze spinką lub półspinką zakupić kompatybilny łańcuch. W wielu sklepach są to gotowe zestawy, które można nabyć nie martwiąc się o to czy dany element będzie pasował do naszego sprzętu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
kosiarka Previous post Kosiarka po sezonie zimowym – wymiana starego oleju
Next post Paśnik dla bydła – dlaczego warto w niego inwestować?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz