0 0
Read Time:1 Minute, 52 Second
Posiadanie ogrodu naszych marzeń, z idealnie przyciętym trawnikiem do powód do dumy. Powie to każdy miłośnik zieleni i natury. Jednak, aby móc cieszyć się piękną i zieloną trawą, w pierwszej kolejności musimy dobrze zadbać i zakonserwować nasz sprzęt. Dla każdego posiadacza domowego ogródka, liczy się wydajna praca naszej kosiarki. Dlatego niezmiernie ważna jest regularna wymiana filtra powietrza. W tym artykule dowiesz się wszystkiego co warto wiedzieć na jego temat i jak często powinniśmy go wymieniać! Życzymy miłej lektury!

 

Wszystko co powinieneś wiedzieć o filtrze powietrza!

Choć może wydawać się zupełnie inaczej, filtr powietrza do kosiarki to jeden z podstawowych elementów silnika. Co więcej, jego obecność oraz idealny stan są niezbędne do prawidłowego działania każdej maszyny ogrodowej.

Głównym zadaniem filtra powietrza jest wychwytywanie pyłków, kurzu, piasku oraz innych zanieczyszczeń, które mogą okazać się niebezpieczne dla prawidłowego działania silnika.

Wymiana zużytego filtra powietrza

W trakcie sezonu często i intensywnie kosimy trawę, dlatego należy pamiętać o częstszej wymianie filtra powietrza. Pomoże to uniknąć niepotrzebnego spadku wydajności pracy kosiarki

Jeśli filtr powietrza zostanie zabrudzony, zatkany albo w jakikolwiek sposób zdeformowany, silnik kosiarki będzie działał o wiele mniej wydajnie. Uszkodzony filtr powietrza sprawia, że kosiarka zużywa o wiele więcej paliwa niż to potrzebne, co równocześnie wiąże się z o wiele większą emisją spalin do środowiska. Niewydajny filtr powietrza może także doprowadzić do awarii silnika, co automatycznie będzie wiązać się z większymi kosztami naprawy. Warto pamiętać, aby przed rozpoczęciem sezonu zadbać o dokładny przegląd naszej kosiarki lub traktorka, w tym wymianę filtra powietrza na nowy. Jeśli nasza kosiarka lub traktorek używane są bardzo intensywnie, należy kontrolować stan zużycia filtra co minimum 8 godzin i wymieniać go co 25 godzin intensywnej pracy silnika.

Jak wybrać nowy filtr powietrza?

Decydując się na nowy filtr powietrza do kosiarki marki, możesz wybierać pomiędzy modelem gąbkowym, papierowym lub z podwójnym wkładem. Filtr gąbkowy jest łatwy w czyszczeniu ‒ można go bez problemu umyć przy pomocy ciepłej wody i lekkiego detergentu, np. szarego mydła. Następnie wystarczy nasączyć go niewielką ilością oleju silnikowego i wysuszyć. Możesz w ten sposób postępować jedynie z filtrem gąbkowym, który nie jest uszkodzony.

Jeśli poszukujesz filtrów najlepszej jakości, w przystępnej cenie, powinieneś zajrzeć na stronę https://ogrodexmilicz.pl. Znajdziesz tam filtry i niezbędne części eksploatacyjne do kosiarek renomowanych marek!

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
klimatyzacja w biurze Previous post Po co klimatyzacja w biurze?
jaka karma dla psa Next post Jaka karma będzie najbardziej odpowiednia dla karmiących suk?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz