0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

Sezon zimowy to trudny okres nie tylko dla nas, ale też dla naszego ogrodu i sprzętu. Odpowiednie przygotowanie przed nadejściem ciepłych dni jest bardzo istotne. Pozwoli nam to uniknąć problemów związanych z kosztownymi naprawami u mechaników, albo wymiany kosiarki na nową. Dlatego też warto jest sprawdzić stan techniczny naszej kosiarki i samodzielnie przygotować ją do nadchodzącego sezonu. Jak to zrobić? Śpieszymy z wyjaśnieniem!

Szybki przegląd kosiarki

Zanim przystąpimy do konserwacji i wymiany oleju i części na nowe przed sezonem, powinniśmy sprawdzić najważniejsze części kosiarki, tak aby mieć jak najlepsze rozeznanie przed jakimikolwiek naprawami. Pozwoli nam to uniknąć zbędnych kosztów i zaoszczędzi więcej czasu. Kosiarkę najpierw oczyszczamy ze wszystkich, zeszło sezonowych pozostałości, tak aby była dokładnie wyczyszczona. Sprawdzanie powinniśmy rozpocząć od stanu naszego filtra, oraz ostrzy. Następnie wypadałoby sprawdzić czy nasz pasek klinowy nadaję się do użytku. Jeżeli nie wydawał żadnych dźwięków na koniec zeszłego sezonu, to nie musimy tym na ten moment się przejmować. Gdy zakończyliśmy szybki przegląd, to jesteśmy gotowi podjąć najważniejszy krok w przygotowaniu naszej kosiarki do wiosny. Wymiany oleju.

Wymiana oleju

To jedna z najważniejszych, o ile nie najważniejsza czynność, którą musimy podjąć, aby kosiarka była gotowa na nadchodzące sesje koszenia trawy. Jeżeli nie wymienialiśmy oleju przed zakończeniem poprzedniego sezonu, to teraz jest idealny moment, aby to zrobić. Jednak zanim wylejemy stary olej, musimy wypalić całe paliwo, które nadal zalega w baku. Pozwoli nam to później na bezpieczną wymianę oleju. Wymiana tego płynu różni się w zależności od posiadanej kosiarki spalinowej. Niektóre rodzaje będą wymagały posiadania specjalistycznej pompy, zaś inne, są wyposażone w proste korki do zlewania oleju. Jeżeli nie jesteście pewni w jaki sposób pozbyć się starego oleju, zalecamy zajrzeć do instrukcji obsługi, w ostatecznym wypadku, skontaktować się z producentem. Gdy pozbyliśmy się już zalegającego oleju, będziemy gotowi do wlania nowego. Zalecamy upewnić się czy olej będzie dobrze współgrał z danym typem silnika. Nieodpowiedni olej silnikowy może zaszkodzić naszej kosiarce, a w najgorszym wypadku zatrzeć silnik! Jednak gdy uda nam się już wymienić ten olej, pozostaje nam już tylko sprawdzić stan filtra oraz ostrzy. Jeżeli będą sprawne i gotowe do użycia, nie pozostaje nam nic innego jak z przytupem zacząć koszenie trawnika!

Więcej części, tj. ostrza, filtry oraz części wymienne do kosiarek znajdziecie na: https://ogrodexmilicz.pl/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Nowa WPR ukierunkowana na działania związane z przeciwdziałaniem i adaptacją do
traktor Next post Spinki do łańcuchów rolkowych – jak je dokupić?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz