0 0
Read Time:1 Minute, 50 Second

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czym powinna charakteryzować się karma dla suk karmiących? Z tym pytaniem wbrew pozorom boryka się całkiem spora liczba właścicieli suk, które są ciężarne. Nic dziwnego – od jakości karmy zależy przecież nie tylko zdrowie suki, ale również i szczeniąt. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, co powinna zawierać dobrej jakości karma dla karmiących suk.

Jaki skład powinna mieć karma dla suk karmiących?

Przede wszystkim, powinna ona być po pierwsze bardziej kaloryczna, od jej tradycyjnych odpowiedników. Dzieje się tak, ponieważ skua musi wewnątrz swojego organizmu wykarmić szczenięta. Ponadto karma dla suk karmiących powinna być bogata w różnego rodzaju mikro oraz makro elementy- jest to ważne, ponieważ jeżeli nie dostarczymy ich w pożywieniu, to organizm suki zacznie pobierać je między innymi z kości, czy też mięśni, co z kolei może mieć bardzo zły wpływ na zdrowie naszego psa, oraz malutkich szczeniaków. Jednym z takich składników jest białko. Białko jest bardzo ważne w diecie ciężarnej suki, ponieważ po pierwsze jest ono podstawowym składnikiem mięśni oraz ścięgien psa- zarówno suki, jak i szczeniaków. Ważne przy tym jest, aby białko było odpowiedniego typ, a mianowicie umożliwiającym powolne wchłanianie- w ten sposób mamy niejako gwarancję, że białko zawarte w karmie, będzie się odpowiednio rozkładać. Ponadto odpowiednio dobrana karma, wspomaga procesy laktacyjne powstające w ciele suki, dzięki czemu produkuje ono więcej mleka, które równocześnie mówiąc wprost, jest lepsze jakościowo- co z kolei niewątpliwie ma pozytywny wpływ na zdrowie, oraz rozwój szczeniąt w okresie karmienia.

Czym może skutkowa niewłaściwie dobrana karma dla suk karmiących?

Jeżeli chodzi o skutki, do jakich może doprowadzić niewłaściwa karma dla suk, które karmią, to możemy zaliczyć:

-znaczna utrata masy ciała u suki

-pogorszenie nastroju zarówno suki, jak i też szczeniąt

-problemy z prawidłowym rozwojem układu kostnego u szczeniaków

-wzmożone choroby jamy ustnej u suki oraz u szczeniaków

-problemy z laktacją- niewielki ilości mleka oraz jego kiepska jakość

A to tylko niewielka część problemów zdrowotnych, jakie może wywołać nie odpowiednio dobrana karma dla suki karmiącej. Dlatego też, jeżeli zależy nam na zdrowiu suki oraz szczeniąt, a nie wiemy jaka karma będzie najlepsza, to warto skonsultować się z lekarzem weterynarii, który podpowie nam, na jakie elementy zwrócić uwagę kupując karmę dla suki, która karmi szczenięta.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
kosiarka Previous post Wybieramy odpowiedni filtr do naszej kosiarki!
ogrod Next post Jak uczynić swój ogród bardziej prywatnym: Przewodnik krok po kroku

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz