0 0
Read Time:2 Minute, 0 Second

Gęste i lśniące włosy to marzenie nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Jednak czasem mimo, że podejmuje się odpowiednie działania pielęgnacyjne, nie można zapobiec problemowi, którym są zakola. Warto wiedzieć czy można w jakiś sposób zapobiec tej nieestetycznej przypadłości, albo zminimalizować jej widoczny efekt. 

Nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn

Zakola to dla wielu mężczyzn dość wstydliwy problem. Może się wydawać, że dotyczy on tylko starszych mężczyzn, jednak nic bardziej mylnego. Zgodnie z aktualnie przeprowadzonymi badaniami co trzeci mężczyzna pomiędzy 20 a 40 rokiem życia, może borykać się z problemem tego rodzaju i powiększającymi się zakolami.

Dlaczego powstają zakola?

U mężczyzn jedną z przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być łysienie androgenowe. Należy jednak pamiętać, że taka dolegliwość w mniejszym stopniu dotyczy mężczyzn niż kobiet. Jego obecność jest zależna od hormonów płciowych.

Na wypadanie włosów wpływ może mieć także uwarunkowanie genetyczne. Zakola mogą powstawać w wyniku silnego stresu, niewłaściwej diety, a także braku odpowiedniej ilości witamin oraz minerałów, spadku masy ciała czy zażywania leków antydepresyjnych.

Warto także zaznaczyć, że pojawianie się zakoli to proces, który ma charakter postępujący. Jeżeli nie podejmie się odpowiedniego działania, może dość do całkowitej utraty włosów na czubku głowy.

Co zrobić żeby zakola tak nie rzucały się w oczy?

Jak wspomniano wcześniej, zakola to dość wstydliwy problem dla wielu mężczyzn. Jeżeli ktoś dostrzeże u siebie takie objawy, powinien niezwłocznie udać się na wizytę do takiego specjalisty jak dermatolog czy trycholog (lekarz zajmujący się leczeniem skóry głowy). Dzięki wizycie u niego, można odkryć przyczynę problemu, a także można rozpocząć właściwą terapię, która pomoże zminimalizować utratę włosów.

Aby ukryć zakola można np. postawić na odpowiednią fryzurę, która pozwoli ukryć niedoskonałości. Jest to rozwiązanie pośrednie, które co prawda nie wyeliminuje problemu, ale doda pewności siebie.

Kolejnym działaniem na jakie powinny się zdecydować osoby borykające się z zakolami jest masaż skóry głowy. Można w tym celu wykorzystać specjalny masażer lub po prostu działać palcami. Dodatkowo można też stosować specjalne wcierki, które mają za zadanie zwiększyć porost włosów.

Oprócz wyżej wymienionych rozwiązań można też postawić na rozwiązania polecane przez specjalistów. Profesjonalne kuracje od dermatologów mogą przynieść naprawdę satysfakcjonujące efekty. Jednak bardzo ważne jest to, aby nie stosować żadnych silnych środków na własną rękę.

Zakola to bardzo częsty problem, który dotyka wiele osób. Aby sobie z nim poradzić można wykorzystać wiele metod zarówno nieinwazyjnych jak i inwazyjnych. Ważna jest także wizyta u specjalisty, który zdiagnozuje przyczynę problemu i zaleci dalsze postępowanie, mające zmniejszyć problem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
obsługa komputera Previous post 3 zawody, które możesz wykonywać zdalnie
Next post Przyczepa rolnicza – czym się kierować przy jej wyborze?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz