0 0
Read Time:1 Minute, 59 Second

Szukasz pracy, w której będziesz mógł pracować zdalnie? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Prezentujemy zawody, które możesz wykonywać zdalnie. 

Praca zdalna jako przyszłościowy trend na rynku pracy

Wiele badań pokazuje, że pracownicy pracujący zdalnie są szczęśliwsi, produktywniejsi i mają wyższy średni dochód niż pracownicy wykonujący obowiązki zawodowe w biurze. Nie ma co się zatem dziwić, że w wielu badaniach ankietowych większość pracowników zdalnych ma nadzieję na kontynuowanie pracy zdalnej do końca swojej kariery. Kto by pomyślał, że pandemia wywołana Covid-19 przyniesie jeden pozytyw – zmiany wykonywania obowiązków zawodowych na rynku pracy.

Jeśli myślisz o pracy w domu, dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele zawodów, w których można pracować zdalnie. Takie zawody są związane z gałęziami przemysłu, opieką zdrowotną, edukacją, marketingiem czy informatyką.

Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem z podstawowymi umiejętnościami obsługi komputera, czy doświadczonym specjalistą z zaawansowanymi certyfikatami, na rynku zawsze można znaleźć pracę realizowaną w trybie zdalnym, pasującą do danego wykształcenia. Aby znaleźć szybko pracę, trzeba jednak zrobić dobre rozeznanie. Pomoże Ci w tym artykuł dostępny pod tym linkiem: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Branza-IT-we-Wroclawiu-2021-Obecna-sytuacja-sektora-i-perspektywy-8176815.html. Wiele stanowisk oferuje większą elastyczność niż stanowiska stacjonarne, a co ciekawe wynagrodzenia za pracę zdalną odpowiadają tradycyjnym stanowiskom.

Zawód 1: Nauczyciel

Zaawansowana technologia i szybkie połączenia internetowe stworzyły nauczycielom więcej możliwości pracy z uczniami na całym świecie. Ponadto rośnie zapotrzebowanie na nauczycieli online, ponieważ coraz więcej polskich szkół realizuje edukację w trybie zdalnym. Dochód z zawodu nauczyciela może zależeć od liczby przepracowanych godzin i rodzaju zajęć, które przeprowadzi. Rodzaje pracy w domu dla nauczycieli obejmują programistę programów edukacyjnych, adiunkta online oraz nauczyciela mowy i pisania.

Zawód 2: Telemarketer

Pracownicy sprzedaży wychodzącej zazwyczaj pracują według elastycznego harmonogramu, który nie wymaga przebywania w biurze. Co więcej, wielu sprzedawców pracuje z dowolnego miejsca. W przeciwieństwie do innych pilotów wymienionych powyżej niektóre stanowiska sprzedaży wymagają również pracy w terenie. Ale większość pracodawców jednak nie ma nic przeciwko temu, że telemarketerzy pracują w domu, o ile osiągają swoje cele sprzedażowe. W końcu do tego zawodu potrzeba komputera, telefonu oraz motywacji. Niektóre z najczęstszych stanowisk sprzedaży to telemarketer, kierownik ds. klientów i kierownik sprzedaży.

Zawód 3: Pracownik biurowy

Podczas gdy wiele stanowisk komputerowych online wymaga zaawansowanych umiejętności technicznych, nie każde stanowisko będzie wymagało dodatkowego szkolenia i specjalistycznej wiedzy. Istnieje wiele łatwych zawodów, dostępnych dla pracowników zdalnych na poziomie podstawowym tj. wirtualny asystent.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
przelew Previous post Jak możemy wysłać przelew, jeśli odbiorca nie ma konta w banku?
zakola Next post Zakola – jak zminimalizować widoczny efekt?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz