0 0
Read Time:1 Minute, 46 Second

W dzisiejszych czasach podstawą jest, to by w codziennej diecie znalazły się, jak największe ilości przeciwutleniaczy, których zadaniem jest niszczenie i wydalanie wolnych rodników z organizmu. Te niesparowane atomy tlenowe naturalnie występują w organizmie ludzkim, a przyczyniają się one do przedwczesnego starzenia się, a także do zwiększenia ryzyka rozwoju nowotworów. Jeżeli chcemy zwalczyć ich działanie i zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory, należy spożywać duże ilości antyoksydantów. Warzywa i owoce są ich podstawowymi przeciwutleniaczami. Prowadzenie zdrowiej diety pomoże nam zachować zdrowie i młody wygląd na dłużej. Przekonaj się, które ze składników odżywczych przyczyniają się doniszczenia wolnych rodników.

Witamina C

Uważa się, że witamina C to lider spośród witamin, które mają działanie przeciwutleniające. Znajduje się ona w dużej ilości w warzywach i owocach różnego rodzaju. Kwas askorbinowy to jej nazwa medyczna. Jej zadaniem, jest wyszukiwanie i neutralizowanie wolnych rodników, które krążą po organizmie człowieka przyczyniając się w bezpośredni sposób do niszczenia komórek. Witamina C to składnik niezbędny do prawidłowego procesu produkcji krwinek, a także kieruje ona przekaźnikami chemicznymi, których zadaniem, jest zwalczanie choroby.

Selen

Również sole mineralne wykazują działanie przeciwutleniające. Jednym z nich jest selen, który w dużych ilościach znajduje się w pestkach dyni, która bogata jest także w witaminę E, której dodatkową przyswajalność może zagwarantować Selen. Ten składnik wspomaga prawidłową pracę układu immunologicznego, posiada on również właściwości przeciwzapalne. A dodatkowo korzystnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka występowania zwału serca oraz udaru mózgu. Selen obecny jest przede wszystkim w:

Drobiu,

Rybach,

Jajkach,

Produktach pełnoziarnistych,

Cebuli.

Witamina A

Powracając raz jeszcze do witamin, na tej liście z pewnością nie może zabraknąć witaminy A, która wraz z witaminą C i E uważana jest za największy naturalny przeciwutleniacz. Witamina A przyczynia się do blokowania procesu tworzenia się wolnych rodników w organizmie. Spożywanie witaminy A pozwala również na zmniejszanie wchłaniania toksyn z zewnątrz. i Zmniejsza ona również szkodliwość ich działania. Dzięki temu witamina A przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozwoju niektórych nowotworów. Jest podstawowa witamina, która neutralizuje wolne rodniki, korzystnie wpływa na pracę siatkówki oka, jednocześnie poprawiając wzrok i zmniejszając ryzyko powstawania zwyrodnienia plamki żółtej. Występuje najczęściej w warzywach i owocach żółtych, czerwonych i pomarańczowych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Zdrowie człowieka w zimę Previous post Jak zima wpływa na funkcjonowanie organizmu?
Leczenie kanałowe zębów Next post Leczenie kanałowe – na czym polega i kiedy jest potrzebne?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz