0 0
Read Time:1 Minute, 50 Second

Dla wielu kobiet oczekiwanie na okres może być bardzo stresujące. Dzieje się tak zwłaszcza, kiedy spodziewasz się, że miesiączka może pojawić się w nieodpowiednim momencie lub w dniu w którym masz ważne spotkanie w pracach. Jak zatem wywołać okres – podpowiadamy.

Jak wywołać okres? – powody spóźniania się miesiączki

Nieregularne spóźniający się okres jest bez wątpienia problemem który dotyczy wielu kobiet w obecnych czasach. Spóźniający się okres może być dość niepokojący, a w dodatku powoduje on wydłużenie się zespołu napięcia przedmiesiączkowego, przez co kobieta staje się jeszcze bardziej nerwowa. Przyczyn tego stanu może być naprawdę wiele, najczęściej problem który powoduje że okres zaczyna się spóźniać jest zaburzenie gospodarki hormonalnej a także problemy psychologiczne, infekcje intymne czy choroby ustrojowe. Jednak to nie wszystko, za tym problemem mogą kryć się również poważne problemy takie jak niewydolność jajników, endometrioza lub torbiel. Spóźniający się okres może wynikać również z błahych przyczyn na przykład nieodpowiedniej diety, braku snu czy przemęczenia.

Jak przyspieszyć okres domowymi sposobami? – gorąca kąpiel na wywołanie okresu

Wiele kobiet zastanawia się Jak wywołać okres domowymi sposobami, w tym przypadku doskonale sprawdzi się gorąca kąpiel w wannie lub saunie. Wysoka temperatura sprawia że poprawia się nasze krążenie krwi i jej przepływ znacząco się zmniejsza, a to może przyspieszyć występowanie krwawienia. Pamiętaj jednak by nie przesadzać z temperaturą wody, ponieważ możesz się poparzyć lub wywołać krwotok.

Wysiłek fizyczny na przyspieszenie miesiączki

Kobiety powinny wiedzieć że intensywny wysiłek fizyczny może wpłynąć na to że okres uda się przyśpieszyć. Doskonale sprawdzają się czynności które angażują mięśnie brzucha czyli na przykład bieganie po schodach, skakanie czy aerobik. Pamiętaj jednak by tutaj również zachować umiar i nie przetrenować się ponieważ może to doprowadzić do efektu odwrotnego czyli do zaniku miesiączki.

Seks na wywołanie okresu

Podobne skutecznością wyróżnia się seks w którym tak samo jak wysiłek fizyczny może przyśpieszyć okres, jest to przyjemna aktywność fizyczna która wspomaga i rozluźnia ciało a także przyspiesza wydzielanie się endorfin w naszym organizmie.

Ciepłe okłady na wywołanie miesiączki

Zamiast gorącej kąpieli możesz zdecydować się na robienie ciepłego okładu na podbrzuszu. Do tego doskonale sprawdzi się termofor który może przyśpieszyć okres, możesz lekko masować podbrzusze termoforem, taki masaż sprawdzi się również kiedy miesiączka już się pojawi i doskwierają nam silne bóle brzucha.

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
50 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Dbanie o dobrą kondycję oczu Previous post Jak skutecznie dbać o wzrok
Zdrowie człowieka w zimę Next post Jak zima wpływa na funkcjonowanie organizmu?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz