0 0
Read Time:1 Minute, 52 Second

Drugim z naszych podstawowych zmysłów jest wzrok. W ciągu dnia jest również najbardziej narażony na zmęczenie, ponieważ wpływa na niego wiele czynników zewnętrznych. To właśnie dlatego ważne jest to by dbać o niego każdego dnia.

Dieta na zdrowe oczy

Można zapomnieć że dieta ma bardzo duży wpływ na to jak pracują nasze oczy, jeżeli chcesz by twój wzrok nigdy Cię nie zawiódł w codziennych posiłkach powinno znaleźć się witamina A i E, niezbędne są również minerały takie jak cynk. Dbaj o to by w codziennej diecie znalazły się kwasy omega 3 które doskonale wpływają na pracę układu nerwowego.

Regularny i zdrowy sen na wzrok

Nie można zapomnieć o tym, że odpowiednia ilość snu jest niezbędna do zachowania wzroku w dobrej kondycji na długi czas. Niestety coraz więcej osób ma problemy z bezsennością, a one z kolei doprowadzają do tego, że nasze oczy są zmęczone i narażone na podrażnienia, wyschnięcie i nadmierne łzawienie. Jeżeli chcesz cieszyć się zdrowym wzrokiem staraj się spać przynajmniej 8 lub 6 godzin na dobę.

Okłady na zdrowe oczy

Jeżeli czujesz, że twoje oczy są przemęczone stosuj okłady z plastrów zimnego ogórka lub chłodnej zielonej herbaty w torebkach, doskonale sprawdzają się również torebki rumianku. To sposoby, które pozwalają oczom odpocząć i zregenerować co więcej, dostarczają one cennych składników odżywczych do skóry dzięki czemu oczy nie są podkrążone i opuchnięte.

Okulary na zdrowe oczy

Oczywiście chodzi tutaj o okulary przeciwsłoneczne które powinny zawsze towarzyszyć podczas długiego przebywania na słońcu. Pamiętaj również że jeżeli w twojej pracy masz doczynienia z materiałami niebezpiecznymi lub płynami, warto stosować okulary ochronne które zadbają o bezpieczeństwo i zdrowie twoich oczu.

Pamiętaj o regularnych badaniach

Dla każdego z nas regularne wizyty u okulisty powinny być na stałe wpisane w naszym kalendarzu, to właśnie regularne badania pomagają szybciej wykryć ewentualne choroby dzięki czemu dają możliwość szybkiego wyeliminowania jej. Zadbaj o najlepszą ochronę oczu i zapewnieniaj im wszystko czego potrzebują by być zdrowe.

Dbaj o oświetlenie

Podczas czytania czy pracy przy komputerze niezbędne jest dobre oświetlenie. Dbaj o to by źródło światła było odpowiednie, ponieważ sprawi ono że oczy nie będą się szybko męczyć. Pamiętaj że oświetlenie nie możesz być zbyt jasne i agresywne, staraj się również żeby nie było za ciemne ponieważ oczy będą się nadwyrężać i szybko męczyć.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Telewizor - centrum dowodzenia Previous post Telewizor staje się centrum sterowania domem
Spóźniający się okres Next post Jak wywołać okres domowymi sposobami

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz