0 0
Read Time:2 Minute, 29 Second

Jeśli mieszkasz w gęsto zaludnionym mieście lub na przedmieściach, pomysł posiadania własnego podwórka może wydawać się mrzonką. Nie ma jednak powodu, dla którego nie można mieć obu tych rzeczy. Przy odpowiednim planowaniu i kilku sprytnych technikach krajobrazowych, możesz łatwo przekształcić swój istniejący dom w oazę prywatności, jednocześnie pozostając blisko wszystkiego, czego potrzebujesz. W tym wpisie omówimy niektóre z najlepszych sposobów na uczynienie ogrodu bardziej prywatnym – od ukrytych ścieżek po sprytne rozmieszczenie roślin, naturalne opcje ogrodzenia i wiele innych. Po zakończeniu lektury tego artykułu będziesz wiedział dokładnie, jak przekształcić swoje podwórko w ukrytą ucieczkę, którą znajdą tylko najbliżsi przyjaciele.

 

Zaplanuj układ swojego ogrodu zanim zaczniesz budować.

Jeśli planujesz budowę nowego ogrodu, będziesz chciał się upewnić, że jest w nim wystarczająco dużo miejsca, aby później dodać dodatkowe elementy. Możesz zaoszczędzić wiele czasu i kłopotów, projektując układ ogrodu przed rozpoczęciem budowy. Nawet jeśli nie skończysz budować dokładnie tego układu, pomoże Ci to zwizualizować przestrzeń i zobaczyć, jak dodatkowe elementy mogą się w niej zmieścić. Gdy masz już pomysł na układ ogrodu, możesz zastanowić się, jak dodać więcej prywatności.

Jedną z metod, która działa naprawdę dobrze, jest wykopanie dużego rowu w środku przestrzeni. Ten rów może być następnie wypełniony niskim żywopłotem lub krzewem, aby stworzyć barierę. Jeśli przestrzeń, którą masz nie jest tak duża, możesz również posadzić kilka wysokich krzewów w rowie, aby jeszcze bardziej zablokować widok. Jeśli pracujesz z mniejszą przestrzenią, możesz również spróbować wykopać róg ogrodu i wypełnić go niskim żywopłotem.

Dla własnego bezpieczeństwa nigdy nie podejmuj pracy bez odpowiedniej ochrony! Zamów ubranie robocze i rękawice już dzisiaj! To i wiele więcej znajdziesz na https://dystrybutorbhp.pl

Dodaj ogrodzenie lub żywopłot, aby ukryć ścieżki.

Jednym z najprostszych sposobów na dodanie prywatności do ogrodu jest ukrycie ścieżek i innych wejść. Płot z desek z ozdobną bramą natychmiast nada Twojemu ogrodowi bardziej odosobnione uczucie. Jeśli masz dużą przestrzeń, możesz nawet ukryć ścieżkę za pomocą żywopłotu. Możesz również dodać ekran prywatności do bram i ogrodzeń, aby uczynić je bardziej zacisznymi. Utrzymywanie bram i ogrodzeń w stanie zamkniętym będzie kolejnym łatwym sposobem na utrzymanie ogrodu w stanie bardziej prywatnym.

Zasadź wyższy żywopłot dla zachowania prywatności.

Jeśli masz miejsce, to często dobrym pomysłem jest posadzenie w ogrodzie wyższych żywopłotów. Zapewnią one naturalną prywatność, nawet jeśli nie masz ogrodzenia lub żywopłotu wokół posesji. Jeśli masz małe podwórko, często dobrym pomysłem jest zasadzenie żywopłotu zapewniającego prywatność, takiego jak żywopłot z privetu lub wiecznie zielonego żywopłotu, takiego jak cis lub sosna szkocka.

Pamiętaj o odpowiedniej ochronie swoich dłoni, ciała i oczu! Produkty BHP, w tym rękawice, ubrania robocze i okulary ochronne znajdziesz na https://aveon.pl

Zasadź krótsze żywopłoty, aby uzyskać efekt węższej przestrzeni.

Jeśli nie masz miejsca na pełnowymiarowy żywopłot, możesz stworzyć bardzo skuteczny efekt, sadząc żywopłot o innej wysokości. Możesz nawet zastosować tę technikę przed domem, aby stworzyć wąskie ogrodzenie zapewniające prywatność. Aby stworzyć wąski żywopłot, można wykopać mały dołek i posadzić w nim żywopłot, taki jak cis, tarnina bezkolcowa lub żywopłot z wiecznie zielonych krzewów, takich jak laur lub dzika oliwka.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
jaka karma dla psa Previous post Jaka karma będzie najbardziej odpowiednia dla karmiących suk?
dach i fotowoltaika Next post Fotowoltaika na dachu czy na gruncie?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz