0 0
Read Time:1 Minute, 49 Second

Decydując się na krótki wypad za miasto czy też dłuższy wyjazd warto się do niego odpowiednio przygotować. Pomoże w tym dobre zaplanowanie podróży poczynając od trasy poprzez rozpiskę rzeczy, które obowiązkowo powinny się znaleźć w bagażu. Jak zatem zaplanować podróż? Co wziąć i o czym nie można zapomnieć?

Planowanie wyjazdu

Początek planowania wakacji zazwyczaj przypada w momencie, gdy dostajemy informację o tym, że mamy w danym terminie zatwierdzony urlop przez pracodawcę. Oczywiście inaczej ma się sprawa z przedsiębiorcami, którzy sami prowadzą własną działalność gospodarczą. Mimo iż mają oni w teorii większą elastyczność pod względem urlopu, to jednak muszą pozamykać wszystkie bieżące sprawy. Poza tym firma sama na siebie nie zarobi, dlatego też warto wtedy postarać się o zastępstwo.

Innym istotnym czynnikiem jest także zaplanowanie trasy wyjazdu. Jest to szczególnie ważne, jeśli będziemy podróżować prywatnym transportem. W zależności od jej długości powinniśmy wyznaczyć sobie dwa lub nawet więcej punktów na odpoczynek. Warto także, aby osoby jadące z nami miały także uprawnienia do prowadzenia samochodu, co przełoży się na mniejsze zagrożenie związane ze zmęczeniem kierowcy. Sama trasa powinna być także wybrana tak, aby była, jak najbardziej bezpieczna.

Ubezpieczenie podróżnicze

Jeśli podróżujemy poza granice Polski warto mieć wykupione ubezpieczenie podróżnicze lub wyrobioną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki nim możemy uniknąć kosztów związanych z leczeniem w obcym kraju. Decydując się na wykupienie pakietu ubezpieczeniowego trzeba dokładnie przeczytać umowę i wybrać tę ofertę, która będzie pokrywała jak najszerszą gamę zabiegów.

W przypadku karty Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego musimy mieć świadomość, że jej możliwości są niejako ograniczone. Przede wszystkim można z niej korzystać tylko w członkowskich krajach Unii Europejskiej. Ponadto nie pokrywa ona kosztów wszystkich zabiegów, a jedynie ogranicza się do podstawowych.

Odpowiednia ilość pieniędzy

Obecnie coraz częściej płatności dokonywane są za pomocą kart i telefonów. Również za granicą można korzystać z tych opcji, nie posiadając nawet konta walutowego. Mimo to powinniśmy posiadać nieznaczną ilość gotówki, gdyż nie wszędzie da się zapłacić przy pomocy nowych technologii.

Sytuacja taka może wystąpić w przypadku płatności w małych lokalach gastronomicznych czy też za miejsce parkingowe. Niekiedy dostając mandat będziemy zmuszeni opłacić go na miejscu, tak jak to jest w przypadku obcokrajowców, którzy łamią prawo w Polsce. Ważne, aby zadbać o odpowiednią walutę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Couchsurfing w internecie Previous post Couchsurfing – co to jest i jak z niego korzystać?
Biuro podróży Next post Jak wybrać najlepsze biuro podróży?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz