0 0
Read Time:2 Minute, 2 Second

Podróżowanie to z pewnością wielka przyjemność, na którą składa się możliwość odpoczynku, spędzania czasu poza domem oraz poznawanie nowych zwyczajów kulturowych. Od pewnego czasu można zauważyć wzrost zainteresowania darmowymi noclegami, co jest bardzo dobrą opcją dla osób posiadających ograniczony budżet. Couchsurfing, bo o tym zjawisku mowa, pozwala na spędzenie nocy całkowicie za darmo. Co to dokładnie jest? Jak z niego korzystać? I czy jest to bezpieczna opcja?

Couchsurfing – co to jest?

Couchsurfing w wolnym tłumaczeniu to surfowanie po kanapach. Oznacza to nic innego jak darmowe nocowanie u osoby, która daje taką możliwość podróżującym. Oferty couchsurfingu dostępne są na portalu społecznościowym zrzeszającym couchsurferów.

Dzięki rejestracji na nim osoby podróżujące po różnych zakątkach świata mogą skontaktować się z innymi użytkownikami udostępniającymi miejsce darmowego noclegu we własnym domu. Idea powstania tego portalu narodziła się w 1999 roku, gdy Casey Fenton szukał taniego noclegu w Islandii.

Postanowił napisać do półtora tysiąca studentów University of Iceland z zapytaniem, czy będzie mógł się u nich przespać. Odpowiedziało pięćdziesiąt osób. Po powrocie z wycieczki zaczął pracować nad projektem strony, która umożliwi kontaktowanie się użytkownikom w celu znalezienia darmowego noclegu.

Jak zacząć korzystać z usługi couchsurfingu?

Chcąc zacząć podróżować i korzystać z darmowego noclegu oferowanego przez innych ludzi wystarczy zarejestrować się na portalu społecznościowych, który zrzesza takich użytkowników. Takich stron można kilka znaleźć w internecie, jednak wszystko rozpoczęło się od couchsurfing.org. Po rejestracji należy oczywiście uzupełnić informacje, które pozwolą przedstawić naszą osobę innym couchsurferom. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż także chcielibyśmy cokolwiek wiedzieć o osobie, której użyczymy łóżka.

W celu zwiększenia wiarygodności naszej osoby warto dodać kilka zdjęć. W przypadku, gdy będziemy chcieli udzielać darmowego noclegu powinniśmy również krótko opisać nasz dom i dodać do niego zdjęcia. Po uzupełnieniu wszystkich danych i informacji można zacząć szukać hostów wpisując w wyszukiwarce docelowe miejsce podróży. Następnie pozostaje tylko nawiązanie kontaktu i umówienie się na konkretny termin przyjazdu.

Czy couchsurfing jest bezpieczny?

W wielu opiniach użytkowników wspomnianego portalu podróżowanie i nocowanie za darmo u ogłaszających się hostów jest w pełni bezpieczne. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim liczba pozytywnych opinii będzie dużo mówić o osobie, która oferuje nocleg.

Ponadto uważne czytanie informacji na profilu hosta oraz zwracanie uwagi na z pozoru niezbyt istotne rzeczy może wiele o nim powiedzieć. Warto również przejrzeć zdjęcia i sprawdzić, czy nie ma domniemania fotomontażu. Mimo różnych zdań o takim podróżowaniu można znaleźć więcej tych pozytywnych, a to na kogo trafimy w dużej mierze zależy od nas samych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Walizka na wakacje Previous post Co wziąć ze sobą w podróż?
Podróż Next post Jak przygotować się do podróży?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz