0 0
Read Time:2 Minute, 5 Second

Szykując się do jakiegokolwiek wyjazdu, który ma potrwać dłużej niż jeden dzień zazwyczaj sporządzamy listę rzeczy, które powinniśmy wziąć. Bagaż powinien być dostosowany do celu podróży oraz czasu jej trwania. Co zatem powinniśmy spakować do walizki?

Karta płatnicza i gotówka

Jeśli docelowe miejsce wyjazdu znajduje się w Polsce nie ma problemu z płatnościami gotówką lub karta. Inaczej sprawa ma się, gdy wyjeżdżamy poza granice naszego kraju. Warto wtedy zadbać o niewielką, jednak wystarczającą ilość pieniędzy, która pozwoli komfortowo spędzić wakacje.

Dobry rozwiązaniem będzie także korzystanie z karty płatniczej, aczkolwiek trzeba mieć na uwadze prowizje od wypłat z bankomatów w obcej walucie. O wiele bardziej opłacalne będzie zamiana złotówek na inny bilon w kantorze. Przechowywanie dokumentów i pieniędzy to także czynność, która powinna być stale monitorowana przez nas. Podstawową zasadą jest trzymanie wartościowych rzeczy w osobnych miejscach, co pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji w przypadku kradzieży.

Odpowiednie ubrania

Wybór odpowiedniej odzieży i obuwia, adekwatnych do celu wyjazdu, to podstawa. Bardzo częstym błędem, który popełniają turyści udający się do ciepłych krajów, to brak cieplejszych ubrań na wypadek złej pogody. Utarło się przekonanie, że w krajach cieszących się wysokimi temperaturami nie ma chłodnych dni.

Warto więc zaopatrzyć się w sweter i kurtkę, na wszelki wypadek. Najlepszą praktyką będzie także zabieranie ubrań, które są lekkie, wygodne i praktyczne. Zazwyczaj nie wymagają one prasowania, co pozwala zaoszczędzić czas na zwiedzanie. Nie ma sensu również brać ze sobą połowy swojej garderoby, gdyż połowy z ubrań pewnie nie zdążymy założyć.

Podstawowe leki i środki medyczne

Jest to punkt szczególnie ważny w przypadku osób, które przewlekle chorują. Zabezpieczenie się na czas wyjazdu gwarantuje brak stresu i marnowania czasu wizyty u zagranicznych lekarzy. W bagażu powinna się znaleźć także apteczka na wszelki wypadek. Powinniśmy pamiętać, aby zabrać podstawowe leki przeciwbólowe, a najlepiej ich dwa rodzaje – z paracetamolem i ibuprofenem.

Oczywiście nie powinno w niej zabraknąć również plastrów opatrunkowych, bandaży, substancji odkażających i kropli nawilżających. Osoby, które miewają problemy związane z podróżą z pewnością zabiorą jeszcze leki przeciw chorobie lokomocyjnej.

Najważniejsze dokumenty na podróż

Bez względu na to, czy celem podróży jest miejscowość w Polsce, czy poza granicami naszego kraju w bagażu powinniśmy posiadać komplet niezbędnych dokumentów. Prawo jazdy i dowód tożsamości na pewno przydadzą się w razie kontroli drogowej czy rejestracji w miejscu, gdzie będziemy nocować.

Wybierając się do obcego państwa powinniśmy także pamiętać o paszporcie, jeśli znajduje się ono poza Unią Europejską. Bardzo ważne jest także ubezpieczenie zdrowotne i karta EKUZ. W przypadku wizyt u lekarzy pozwoli to uchronić nas przed wysokimi kosztami zabiegów i leczenia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Leczenie kanałowe zębów Previous post Leczenie kanałowe – na czym polega i kiedy jest potrzebne?
Couchsurfing w internecie Next post Couchsurfing – co to jest i jak z niego korzystać?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz