0 0
Read Time:1 Minute, 59 Second

Coraz częściej można usłyszeć, że ludzie wybierają się na wczasy Last Minute. Nic dziwnego, gdyż taki wyjazd może okazać się tańszy nawet o połowę w przeciwieństwie do podróży zarezerwowanej kilka miesięcy wcześniej. Co to jest Last Minute? Gdzie i kiedy szukać takich wczasów?

Co to jest Last Minute?

Oferty wycieczek Last Minute polegają na wykupieniu wyjazdu praktycznie kilka dni przed obowiązującym terminem podróży. Dlatego jest ona głównie kierowana do osób, które nie mają jasno sprecyzowane, gdzie chciałyby spędzić swój urlop. Dużym atutem tego typu ofert jest niska cena.

Mogłoby się wydawać, że skorzystanie z opcji Last Minute wiąże się z okrojonym pakietem wygód. Owszem, w niektórych przypadkach takich jak zwiedzanie zabytków wymagane jest dokonanie rezerwacji, na którą można się nie załapać, ale wszelkie inne opcje są takie same. Jest to więc idealna propozycja dla ludzi, którzy są w stanie wyjechać z dnia na dzień, nie przejmując się tym, że może coś ich ominąć podczas wycieczki.

Kiedy zacząć szukać wycieczek Last Minute?

Oferty wycieczek Las Minute można szukać praktycznie przez cały rok i zawsze coś się znajdzie, jednak istnieją pewne okresy, w których można złapać najlepsze okazje. Pierwszym z nich jest przełom maja i czerwca. Właśnie na te miesiące przypadają pierwszy wycieczki. Biura podróży bardzo często stosują praktyki polegające na wykupieniu lotów czarterowych oraz miejsc hotelowych nie mając jeszcze listy gości. Gdy zbliża się termin wylotu lub wyjazdu, a klientów brakuje, zaczyna się obniżanie cen w celu realizacji podróży.

Drugim dobrym, choć mniej popularnym terminem, jest okres przedświąteczny i tuż po nowym roku. Boże Narodzenie to czas, w którym wiele osób nie może sobie pozwolić na wcześniejszy powrót do domu, a loty są opłacone. Wtedy właśnie można za niewielką kwotę wylecieć w inny zakątek świata. Podróż powrotna zazwyczaj też nie kosztuje zbyt dużo.

Gdzie szukać wycieczek Last Minute?

Wycieczki Last Minute najczęściej pojawiają się oczywiście w ofertach biur podróży. Minusem jest to, że takie opcje znikają równie szybko co się pojawią. Jest wiele osób, które polują na takie okazje i trzeba być tego świadomym. W najlepszej sytuacji będą te osoby, które mają znajomych pracujących w biurach podróży, którzy będą informować o ciekawych propozycjach wczasów.

Oczywiście nie ma nic lepszego niż internet, w którym można znaleźć wszystko. Niekiedy takie prywatne oferty odstąpienia wycieczki po znacznie niższej cenie znaleźć można na forach dla podróżników. Można również skorzystać z wyszukiwarek, gdzie znajdują się oferty wielu biur podróży, co pozwala wybrać tę najkorzystniejszą.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Biuro podróży Previous post Jak wybrać najlepsze biuro podróży?
Porządek w ogrodzie Next post Jak zrobić porządek w ogrodzie? Wiosenne porządki krok po kroku

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz