0 0
Read Time:4 Minute, 29 Second

Współcześni Dyrektorzy Finansowi są liderami i strategiami. Przestają być już tylko szefami obszaru finansowego, a zaczynają być odpowiedzialni za cyfryzację przedsiębiorstw. Nowa sytuacja wymaga nowych umiejętności i… nowych narzędzi. Zobacz, jak aplikacje mogą pomóc nie tylko zarządzać finansami firmy, ale zapewnić sukces cyfrowej transformacji.

Celem CFO staje się już nie tylko zarządzanie ryzykiem, optymalizacja kosztów, maksymalizacja rentowności, zwiększenie wartości firmy dla akcjonariuszy. W coraz większym stopniu odpowiadają za cyfrową transformację! Badanie globalnej firmy informatycznej IFS wykazało, że aż 35% ankietowanych wskazało dyrektora finansowego jako potencjalnie odpowiedzialnego za proces cyfryzacji (zaraz po dyrektorze IT i prezesie zarządu). Aby spełnić te oczekiwania CFO muszą otrzymać dostęp do narzędzi, które umożliwiają już nie tylko przetwarzanie dokumentów, ale digitalizację wszystkich procesów – od pierwszego do ostatniego etapu.

W miarę jak obsługę powtarzalnych, czasochłonnych zadań przejmują systemy, pracownicy odzyskują czas na bardziej wartościowe zajęcia. Nawet 30% czasu pracy specjalistom finansowym zajmuje poprawianie i sprawdzanie dokumentacji oraz powtórne tworzenie rozliczeń i raportów, czyli czynności które w pierwszej kolejności można zautomatyzować. Na przykładzie działu finansowego pokażemy więc, jak za pomocą aplikacji sprawnie digitalizować procesy i poprawić produktywność oraz satysfakcję z pracy zespołów.

Automatyzacja uwalnia ludzki potencjał

Automatyzując takie działania, jak rozliczenia, księgowania, sprawozdania, raporty zapewniamy nie tylko szybszą i sprawniejszą obsługę, ale też minimalizujemy liczbę pomyłek i nadużyć. Aplikacje do zarządzania finansami firmy zapewniają również stały dostęp do aktualnych danych, informacje o poszczególnych etapach projektów, co gwarantuje pełną transparentność procesom. Dyrektorzy Finansowi przestają pełnić rolę kontrolerów, a przynajmniej ta czynność nie jest już tak obciążająca, dzięki czemu zyskują czas na działania strategiczne. Oraz rozwijanie tak ważnych w nowej roli kompetencji miękkich, usprawniania komunikacji i współpracy.

Jeśli więc masz dość:

braku pełnej kontroli procesów,

czekania na raporty i selekcjonowania danych,

samodzielnego łączenia danych z wielu plików,

braku wiedzy o działaniach na poszczególnych etapach,

podpisywania stosów dokumentów,

czasochłonnych i skomplikowanych raportów,

pomyłek w rozliczeniach i nadużyć…

…czas zastąpić Excela czy obecny system aplikacją finansową! A jeśli zależy Ci na tym, aby zyskać jedno, dobrze zorganizowane narzędzie pozwalające zarządzać absolutnie wszystkimi procesami i zadaniami, wybierz platformę Qalcwise do budowy aplikacji. Aplikacje Qalcwise pozwolą Ci w jednym miejscu m.in.:

zarządzać budżetem całej firmy i poszczególnych departamentów oraz monitorować jego wykonanie,

zarządzać projektami i wydatkami inwestycyjnymi,

prognozować i rozliczać sprzedaż,

zarządzać obiegiem i repozytorium faktur,

rozliczać i monitorować wydatki służbowe i delegacje,

tworzyć wyceny usług i symulacje cenowe,

zarządzać premiami i prowizjami,

monitorować dane w czasie rzeczywistym,

tworzyć analizy i raporty “na żądanie”.

Wszystkie ręcznie wykonywane zadania, papierowe wnioski, wypełnianie formularzy, przepisywanie, kompilowanie i przesyłanie danych, tworzenie zestawień i rozliczeń w Excelu możesz zastąpić prostą aplikacją. Dzięki integracji z obecnymi systemami w firmie i nadaniu określonych uprawnień pracownikom możesz stworzyć kompleksową, w pełni funkcjonalną platformę współpracy działu finansowego z innymi departamentami. Dzięki temu zminimalizujesz konieczność interwencji zespołu finansowego, pozwalając mu zająć się zadaniami, które może wykonać tylko człowiek.

Cyfryzacja bez programistów

Aplikacje są znacznie bezpieczniejszym środowiskiem pracy niż Excel i znacznie bardziej elastycznym niż większość programów, ponieważ możesz je w pełni dopasować do procesów, a nie na odwrót. Większość dostępnych na rynku systemów oferuje gotowe moduły lub “pudełkowe” rozwiązania. Przenosząc do nich proces, albo musisz go zmodyfikować albo pominąć niektóre aspekty. Dla większych firm o bardziej złożonych procesach takie rozwiązania są niewystarczające. Z kolei tworzenie systemu na indywidualne zamówienie jest bardzo kosztowne i czasochłonne. Dlatego dobrą alternatywą dla tradycyjnego oprogramowania są aplikacje biznesowe Qalcwise, których implementacja jest 70 razy szybsza i 10 razy tańsza.

Aplikacje pozwalają zautomatyzować dowolny proces w firmie, zachowując jego specyfikę, a jednocześnie zwiększając dokładność. W Qalcwise możesz:

zdefiniować dowolne zadania i cele,

zbudować dowolny formularz,

zaprojektować idealny przepływ pracy (workflow),

dynamicznie przypisać użytkowników do zadań,

przypisać role, zadania i uprawnienia użytkownikom,

połączyć formularze z dowolną bazą danych,

komunikować decyzje i ustawić alerty,

zintegrować aplikację z zewnętrznym systemem,

zrobić to wszystko na dowolnym urządzeniu mobilnym!

Qalcwise nie jest gotowym programem, ale elastycznym narzędziem, które pozwala budować w pełni customizowane aplikacje. Tę elastyczność zapewnia autorskie rozwiązanie oparte o technologię no-code (bez programowania). Pozwala ona osobom bez umiejętności technicznych (i bez udziału programistów) tworzyć systemy. Tym samym pracownicy najlepiej znający procesy, mogą je samodzielnie automatyzować. Uniezależnienie od IT sprawia, że cyfryzacja przedsiębiorstw może przebiec o wiele szybciej i sprawniej, a także dużo mniejszym nakładem środków finansowych.

No code = No limits

Na czym polega wyjątkowość narzędzi no-code? To w pełni samoobsługowa technologia dla osób bez technicznych umiejętności. Większość platform oferuje jednak tylko gotowe moduły i puste szablony. Qalcwise wyróżnia to, że zapewnia interfejs korzystający z doświadczeń Excela. Łączy zalety arkuszy kalkulacyjnych z przejrzystym workflow i mocą autorskiego silnika obliczeniowego. Możliwości projektowania i wykorzystania aplikacji Qalcwise są nieograniczone.

Aplikacje Qalcwise nie tylko automatyzują codzienne, powszechne zadania, ale pozwalają na tworzenie zaawansowanych systemów, również finansowych i prognozowanie wyników biznesowych. Qalcwise może stać się więc centralnym ośrodkiem zarządzania procesami, danymi i kosztami w firmie, zapewniając bezpieczeństwo, transparentność, integralność i sprawną komunikację.

Dyrektorzy Finansowi mają ogromny wybór jeśli chodzi o oprogramowanie. Warto jednak pamiętać, że inwestując w platformę Qalcwise zyskujemy narzędzie, a nie gotowe rozwiązanie; dla całej firmy, nie tylko Działu Finansowego. Aplikacje Qalcwise mogą być w łatwy sposób rozbudowywane wraz z rozwojem firmy, bez konieczności prowadzenie zaawansowanych i drogich prac programistycznych.

Ponadto w ramach jednej platformy można zautomatyzować i zintegrować wszystkie procesy w organizacji: kadrowe, administracyjne, sprzedażowe, marketingowe, operacyjne, logistyczne itd. Żadne inne oprogramowanie na rynku nie umożliwia tak wszechstronnej i zaawansowanej digitalizacji. Qalcwise pozwala firmom bezboleśnie i bez udziału IT przeprowadzić automatyzację procesów, a Dyrektorom Finansowym zostać liderami cyfrowej transformacji.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Wyjazd na ferie zimowe Previous post W góry, ale nie na narty. Gdzie Polacy wyjeżdżają zimą?
Samochód elektryczny Next post Elektryka będziesz musiał naprawić sam!

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz