0 0
Read Time:1 Minute, 40 Second

Kury, które są hodowane w szczególności w przydomowych warunkach, powinny mieć dostarczane oprócz podstawowej paszy również witaminy. Dobrze jest zatem bliżej poznać zalety stosowania różnych witamin u drobiu.

Witaminy dla kur – czemu są tak ważne?

Przede wszystkim witaminy dla kur sprawiają, że zwierzęta te mają:

  • zwiększoną odporność na różnego rodzaju choroby,
  • lepszą przemianę materii,
  • lepsze wyniki w składaniu zdrowych i dużych jaj.

Warto dodać, że witaminy dla drobiu należy stosować przez cały rok, lecz trzeba położyć szczególny nacisk na porę zimową. Zimą kury noszą mniej jaj lub wcale ich nie wysiadują, dodatkowo również są osłabione przez zmianę pogody. Dlatego też pora od końca października do nawet początku kwietnia jest odpowiednia na to, by zadbać, aby kurom nie brakło żadnych potrzebnych witamin. Tym sposobem drób może zdrowo i komfortowo przetrwać ten niesprzyjający im czas.

W jakiej formie można podać witaminy dla drobiu?

Obecnie są dostępne różne rodzaje witamin dla drobiu, dzięki czemu z łatwością można je podać. Między innymi witaminy dla kur mogą być podane w formie:

  • rozpuszczalnej mieszkanki,
  • paszy uzupełniającej.

Dzięki takim preparatom podanie witamin jest praktyczne i co najważniejsze, to każda kura bez problemu zje tak podane witaminy. Warto zwrócić uwagę na to, że w przypadku małych kurcząt preferowana jest forma rozpuszczalnej mieszanki, dzięki czemu młode kurki wypiją witaminy wraz z wodą. Natomiast przy starszych kurkach można podać witaminy w formie uzupełniającej paszy.

Gdzie można kupić witaminy dla drobiu?

Witaminy, które są przeznaczone dla kur, można kupić w specjalistycznych sklepach zoologicznych. Warto też dodać, że sklepy te działają zarówno stacjonarnie, jak i online, dzięki czemu mamy wiele możliwości wyboru.

Należy pamiętać, aby witaminy podawać najlepiej przy śniadaniu, dzięki czemu będzie pewność, że wszystkie kurki zjedzą potrzebne witaminy. Warto też dodać, że zimą dobrze jest podawać taką ilość witamin, aby kurczaki mogły swobodnie i zdrowo przetrwać ten trudny dla nich czas. Przy podawaniu witamin dla drobiu warto zachować ostrożność i pamiętać o tym, aby dzieci nie miały dostępy do tego rodzaju preparatów. Witaminy przeznaczone dla drobiu należy trzymać w miejscu odpornym na deszcz i słońce.

About Post Author

redakcja

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
hodowla brojlerow Previous post Czym jest wyposażenie dla brojlerów?
karmienie drobiu Next post Na czym polega działanie karmidła zasypowego dla drobiu?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz