0 0
Read Time:1 Minute, 24 Second

Jajka mają wiele składników odżywczych i wartościowych mikroelementów. Ich spożywanie jest zalecane przez dietetyków. Aby były zdrowe, powinny pochodzić ze sprawdzonej hodowli. Jak znaleźć dobrego producenta jaj?

Po czym poznać dobrego producenta jaj?

Dobrej jakości jajka są smaczne i zdrowe. Posiadają wiele właściwości odżywczych i są bogatym źródłem białka. W piramidzie żywienia jajka zajmują wysoką pozycję. Dlatego warto wprowadzić je na stałe do swojej diety. Co ważne – należy wybierać jajka wysokiej jakości. Dobrzy producenci jaj doskonale wiedzą, co zrobić, żeby kury znosiły duże i smaczne jaja. Podstawa jest sposób odżywiania. Wykorzystują oni sprawdzone mieszanki paszy. Zawiera wiele gatunków zbóż oraz dodatek oleju.

Dobra jakościowo żywność, którą karmione są kury, sprawia, że jajko ma ładny kolor i bogatszy smak. Równie ważnym aspektem jest sposób chowania się kur. Istnieje kilka metod. Chów ekologiczny lub wolnowybiegowy jest najlepszy, ponieważ umożliwia kurom swobodne poruszanie się bez użycia klatek. Chów ściółkowy to przechowywanie kur na grzędach, w zamkniętych pomieszczeniach. Najgorszym rodzajem jest chów klatkowy, gdzie ptaki są ciasno upchnięte w klatkach. Odpowiednie warunki środowiska dla kur będą miały wpływ na wielkość i jakość znoszonych jaj.

Gdzie kupować najlepsze jajka?

Dobrej jakości jajka najlepiej jest kupować ze sprawdzonych źródeł. Na szczęście dzisiaj obowiązkiem jest odpowiednie oznaczenie. Producent jajek we Wrocławiu, jak i każdym innym mieście ma obowiązek umieścić na jajkach informacje o tym, z jakiego rodzaju chowu pochodzą, z jakiego są kraju oraz podać numer weterynaryjny. Dodatkowo na opakowaniu powinna być informacja o wielkości jaj, którą określa się według ich gramatury. Jajka od dobrego producenta można kupić w wielu sklepach – zarówno dużych supermarketach, jak i mniejszych osiedlowych. Należy dokładnie sprawdzić oznakowanie na opakowaniu i na jajkach, żeby mieć pewność, że wybiera się te najwyższej jakości.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Lampy LED do pomieszczeń gospodarczych – co warto wiedzieć?
zielen w miastach Next post Kiedy warto wynająć firmę oferującą utrzymanie zieleni?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz