1 0
Read Time:2 Minute, 38 Second

Bezpieczeństwo powinno być najważniejszym priorytetem, jeśli mówimy o komfortowej i przyjemnej jeździe na deskorolce. Oczywiście, podczas jazdy na deskorolce z kaskiem możemy poczuć się niezręcznie, ale tak naprawdę, nikt nas nie będzie oceniał za dodatkową ochronę. Zagłębmy się zatem w świat kasków deskorolkowych, dowiadując się m.in. tego, jak przygotować się na wybór odpowiedniego sprzętu do jazdy. Zapraszam.

Kask na deskorolkę – polecany środek ochrony

Jeśli o bezpieczeństwie mowa, podczas jazdy na deskorolce warto nosić kask. Jego celem jest w końcu ochrona głowy przed poważnymi obrażeniami, które możemy odnieść podczas upadku z deski. Zdarzyć się mogą lekkie, a także cięższe kontuzje, w tym często niebezpieczne urazy głowy.

Zdaniem wielu profesjonalnych sportowców noszenie kasku jest koniecznością, zwłaszcza jeśli chodzi o jazdę na desce w takich technikach jak vert czy bowl. Dzięki odpowiedniej ochronie, jaką może zapewnić kask, deskorolka staje się o wiele bezpieczniejszym doświadczeniem. Ochrona przed wstrząsem mózgu lub złamaniem czaszki to konkretne zabezpieczenie zdrowia, dostępne od zaraz, chociażby w sklepach marki Decathlon.

Niektórzy skejci jak sami twierdzą, nie noszą kasków z powodu czystej estetyki, lub twierdząc, że są niewygodne. Jeśli jesteś początkującym skejtem i chcesz wiedzieć, czy warto nosić kask, odpowiadamy – tak! Same statystyki mówiące o wypadkach na deskorolce pokazują, ile bezpieczeństwa zapewnia poprawne noszenie kasku podczas jazdy. Co więcej, wiele kasków dostępnych jest także w rozmiarach dla dzieci, sprawdzając się idealnie jako zakup dla początkującego miłośnika deskorolki.

Wady i zalety noszenia kasku

Widocznymi zaletami noszenia kasku, które zdaniem wielu profesjonalnych skejtów przyćmiewają obecne w nich wady to m.in.:

  • Mniejsze ryzyko śmiertelnych obrażeń głowy.
  • Skrócenie czasu regeneracji po poważniejszych kontuzjach.
  • Mniejsza możliwość wizyty w szpitalu, pozwalająca na pójście do pracy lub szkoły jutrzejszego dnia.
  • Większa widoczność dla kierowców podczas jazdy po drodze w zależności od koloru kasku.

A co z wadami? Z pewnością można tutaj poruszyć kwestię niewygody, dokuczliwej podczas jazdy, której zazwyczaj towarzyszy pocenie się głowy. Dobrze dobrany kask może być wygodny i przynosić wiele zabawy. Konstrukcja nowych modeli pozwala także na odpowiednią wentylację głowy, zapobiegając poceniu.

Opierając się na tych punktach, możemy zdecydowanie przyznać, że istnieje wiele logicznych powodów, aby nosić kask, niż go nie nosić. Ostateczny wybór zależy jednak od nas samych. Jednak warto wziąć pod uwagę, tym bardziej mając dziecko, które samo jeździ na deskorolce, że bezpieczeństwo powinno być najważniejsze.

Jak nosić kask deskorolkowy by nas chronił?

Aby kask deskorolkowy w jakikolwiek sposób chronił przed różnorakimi obrażeniami głowy, powinien być dobrze dopasowany. Odpowiednie dopasowanie kasku związane jest z początkowym doborem jego rozmiaru. Jeśli kask będzie wciąż zbyt luźny, to nawet doskonałe napięcie paska podbródkowego może okazać się miejscem na kontuzje, jeśli kask nie zostanie prawidłowo wyśrodkowany na głowie.

Zbyt mały kask z kolei nie zapewni Ci odpowiedniego obszaru zakrytej powierzchni głowy. Warto także zwrócić uwagę na atesty standardów bezpieczeństwa, potwierdzające odpowiednią trwałość struktury kasku, a także  możliwości wentylacyjne produktu – wskazane chociażby na ciepłe dni, oraz sposób, w jaki jest zapinany. Szeroka gama kasków w ofercie sklepu Decathlon pozwoli każdemu skejtowi wybrać najlepiej dopasowany kask na deskę.

To, czy powinieneś nosić kask, zależy od Ciebie, jednakże rozsądnym wyborem dla początkujących, dzieci, a także doświadczonych fanów deskorolki jest z pewnością rozsądnym posunięciem. Nosząc kask, dorośli skejci mogą dać dzieciom przykład, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Wszystko o pszczołach Previous post Pszczoły to serce ekosystemu. Sprawdź, dlaczego należy o nie dbać
Moda dziecieca na wakacje Next post Wakacje pełne funkcjonalności – moda dziecięca! Sprawdź w czym najlepiej czują się dzieci

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz