0 0
Read Time:1 Minute, 45 Second

Decydując się na zmianę swojego wizerunku, bardzo często bierzemy pod uwagę przefarbowanie włosów. Nadaje nam to nie tylko zupełnie innego wyglądu twarzy, ale również zapewnia efekt świeżości. Kto powinien wtedy wziąć pod uwagę farby pozbawione dodatku amoniaku? Odpowiadamy.

Farby do włosów bez amoniaku — kobiety w ciąży

Mitem jest, że kobiety w ciąży nie mogą farbować włosów. Muszą to zrobić jednak w taki sposób, aby był to dla nich przyjemny proces, bez stresu oraz jakichkolwiek podrażnień. W taki sposób każda przyszła mama może się odprężyć oraz zadbać o swój komfort psychiczny, który z racji spodziewania się dziecka, musi być utrzymany na jak najwyższym poziomie.

Warto wtedy wziąć pod uwagę farby do włosów bez amoniaku, które posiadają łagodne, ale skuteczne działanie. Amoniak jako substancja chemiczna nie zagraża kobiecie oraz jej dziecku. Nie wpływa również niekorzystnie na karmienie piersią oraz pokarm mamy. Warto jednak go unikać głównie ze względu na drażliwy oraz ostry zapach.

Kobiety w ciąży jak wiadomo, są wrażliwe na zapachy oraz smak. Ostry zapach amoniakowy może okazać się w niektórych przypadkach nawet nie do zniesienia.

Farby do włosów bez amoniaku — osoby posiadające wrażliwą skórę

Farba do włosów brąz, która nie ma w swoim składzie amoniaku, to świetny sposób na to, aby uniknąć podrażnień skóry głowy. Należy podkreślić, że ona, tak jak skóra na całym naszym ciele, jest narażona na uszkodzenia pod wpływem silnych środków pochodzenia chemicznego. Jeśli posiadamy nadwrażliwość skóry, która objawia się w szczególności na przesuszaniu, powinniśmy zrezygnować z amoniaku.

Takie farby posiadają nie tylko właściwości przekazujące do łusek wybrany pigment, ale również pielęgnują przy okazji wrażliwą skórę głowy, nadając jej efekt nawilżenia. W ten sposób cebulki mogą pozostać wzmocnione, przez co zapobiega się wypadaniu włosów.

Farby do włosów bez amoniaku — alergicy

Taka farba w szczególności dedykowana jest również alergikom. Sam amoniak nie jest substancją, która często powoduje alergie, jednak zdarzają się przypadki, w których może dojść nawet do duszności oraz zapalenia spojówek po kontakcie z oparami.

Ponadto amoniak działa czasami również alergicznie w sposób kontaktowy. Powoduje pokrzywkę, która jest uporczywa ze względu na pieczenie. Właśnie dlatego producenci zalecają przetestowanie produktu na niewielkim fragmencie skóry przed użyciem farby.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
sztuczna trawa Previous post Dlaczego trawa z rolki jest dobrym wyborem do ogrodu?
Next post Wapno granulowane – po co się je stosuje?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz