0 0
Read Time:1 Minute, 24 Second

Pasza dla knurów to bardzo istotna mieszanka różnego rodzaju składników, które dedykowane są dla trzody chlewnej. W ten sposób można zapewnić im jak najlepszy rozwój oraz zdrowie, które przekłada się później na jakość mięsa. Co właściwie powinna zawierać? Odpowiedź w dalszej części.

Pasza dla knurów – po co są takie mieszanki?

Pasza dla knurów to praktyczne rozwiązanie dla współczesnej hodowli bydła głównie ze względu na fakt, że w taki sposób, z minimalnym nakładem energii można zaspokoić głód zwierząt i dać im możliwość jak najlepszej egzystencji.

Producent pasz dla zwierząt — firma Danpasz-Pablo umożliwia rolnikom proste zadbanie o najważniejszą potrzebę trzody chlewnej, jaką jest jedzenie. Od niego zależy, czy warchlaki, knury, lochy oraz tuczniki będą zdrowe, a ich mięso w przyszłości smaczne.

Zazwyczaj taka mieszanka występuje pod postacią wielu sypkich składników, które można odmierzyć oraz przeznaczyć dla konkretnego osobnika. Żywienie zwierząt nigdy nie było tak proste, ponieważ od wieków musiano gotować warzywa oraz mieszać je ze zbożami.

Pasza dla knurów – co więc zawiera?

Taka pasza jest źródeł białka, które jest podstawą budowy tkanki mięśniowej dla trzody chlewnej, czyli między innymi knurów. Białko to pochodzi wyłącznie ze zbóż i jest lekkostrawne, nie powodując nieprzyjemności dla samego zwierzęcia.

Pasze wzbogacone są również w izolaty sojowe, prebiotyki, enzymy, probiotyki oraz wiele innych wartościowych dodatków, z których korzysta każde zwierze, a zatem również i ich właściciel. Skład pozbawiony jest jakiejkolwiek chemii oraz substancji, które mogłyby zaszkodzić knurom.

Pasza zawsze powinna być dostosowana nie tylko do gatunku zwierzęcia, ale również do jego wagi oraz wieku. Oznacza to, że taką samą paszę nie powinno podawać się całej trzodzie chlewnej, ale zwracać uwagę na jej konkretne przeznaczenie.

Pasza dla knurów to mieszanka głównie zbóż oraz innych wartościowych składników.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Na jakie okazje warto wybierać rajstopy z tatuażem?
Next post Lampy LED do pomieszczeń gospodarczych – co warto wiedzieć?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz